Masz pytania? skontaktuj sie z nami!PRZEGLĄDAJ OFERTY PRACY ONLINE


Praca w domu

Praca w domu - najlepsze oferty pracy dodatkowej

„Bez pracy nie ma kołaczy” – tak brzmi popularne przysłowie, ale czy aby na pewno?... Zgodnie z danymi przedstawionymi przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju Polacy zajmują czołowe pozycje pod względem ilości godzin spędzanych w pracy. Rekord w tym zakresie należy do Meksykanów, tuż za nimi plasują się Grecy i Rosjanie, podczas gdy najkrótszy dzień pracy należy do Niemców. Polska zajmuje 7. miejsce w grupie 35 ankietowanych krajów. Wnioski nasuwają się dość oczywiste. Czas spędzony w pracy nie przekłada się na jej produktywność, wręcz przeciwnie – ilość godzin spędzonych w pracy jest odwrotnie proporcjonalna do wydajności gospodarki.

Warto więc przewartościować podejście do tematu pracy i wydajności pracowników, tak aby przy minimalnych stratach czasowych zyskać (również w dosłownym, finansowym wymiarze) jak najwięcej.

W ostatnich latach obserwuje się rosnącą popularność pracy w domu. Po zachwycie i zachłyśnięciu się biurowcami, korporacjami i różnego rodzaju „business parkami” coraz więcej osób szuka alternatywy dla konieczności codziennych dojazdów i wszechobecnych korków, decydując się na pracę w zaciszu własnego mieszkania. Możliwości zarabiania bez potrzeby wychodzenia z domu jest wiele. Poniżej przedstawiamy i analizujemy kilka z nich, na początek wybraliśmy zajęcia niewymagające specjalistycznej wiedzy ani wykształcenia bądź wymagające jej tylko w minimalnym stopniu. Kolejne będziemy prezentować w następnych odsłonach.Chałupnictwo

Chałupnictwo

Któż z nas nie słyszał bądź sam nie korzystał z tak kultowych ofert pracy jak skręcanie długopisów lub składanie opakowań? Tego typu zajęcie wymaga chociaż minimum koordynacji i sprawnych rąk, jednak zdecydowanie relaksuje umysł – może być więc świetnym sposobem na zarobek bądź ‘dorobek’ dla studentów, emerytów czy rencistów. W segmencie ofert pracy chałupniczej znajdziemy również takie propozycje jak: wykonywanie ozdób gipsowych (szczególnie rozpowszechnione przed świętami bożonarodzeniowe aniołki czy wielkanocne kurczaczki), składanie papierowych teczek, szydełkowanie, szycie, a nawet praca dla elektroników w zakresie naprawy sterowników, zasilaczy itp. Zarobki za zajęcia chałupnicze wahają się w zależności od rodzaju zajęcia:

 • Skręcanie długopisów: od 2 zł/sztukę
 • Składanie opakowań/pudełek: od 5 zł/sztukę
 • Składanie teczek: od 500 zł/zestaw 500 lub 1000 sztuk
 • Wykonywanie ozdób gipsowych: od 5 zł/sztukę
 • Szydełkowanie: od 20 zł/sztukę
 • Szycie: od 100 zł/sztukę
 • Praca dla elektronika: od 15 zł/godzinę
Zobacz wszystkie ogłoszenia w dziale chałupnictwo - oferty pracyWypełnianie ankiet i tester

wypełnianie ankiet

Możliwość wypełniania ankiet on-line bądź praca na stanowisku testera (ewentualnie tajemniczego klienta) to chyba jedno z najczęstszych zajęć, jakie przychodzi na myśl na hasło „praca w domu”. Zajęcie to nie wymaga szczególnych kwalifikacji ani kierunkowego wykształcenia, jest więc opcją dostępną w zasadzie dla każdego. Czas, jaki każdego dnia zdalny ankieter/tester/tajemniczy klient przeznacza na swoje zajęcie, również jest mocno elastyczny i może się wahać od kilkunastu minut do kilkunastu godzin – wszystko zależy od naszego zaangażowania i chęci zarobku. A jeśli już o finansach mowa, to w zależności od oferty zarobki mogą kształtować się następująco:

 • Wypełnianie ankiet: od 25-30 zł do nawet 50 zł/sztukę
 • Testowanie stron internetowych: od 20 zł/sztukę
 • Tajemniczy klient: do 2000-3000 zł miesięcznie
Więcej ofert tego rodzaju znajdziesz tu: wypełnianie ankiet - oferty pracy

Zarabiając na wypełnianiu ankiet lub testowaniu to my decydujemy o tym, kiedy, gdzie i ile będziemy pracować, tak więc głównie od nas zależy wysokość wynagrodzenia. Nie można jednak zapominać o systematyczności.
Stwórz CV z kreatorem PinbookOglądanie reklam

Oglądanie reklam

Kolejna propozycja pracy w domu, która brzmi co najmniej intrygująco. Mało komu bowiem takie zajęcie kojarzy się z pracą – bardziej z niedościgłym marzeniem niejednego ‘kanapowca’, którego ulubionym (i jedynym) sportem jest przełączanie kanałów w TV. Jak widać, jest szansa na połączenie przyjemnego z pożytecznym i zarabianie na oglądaniu reklam. Bardziej precyzyjnie pracodawcy określają to zajęcie jako czytanie maili reklamowych, klikanie w reklamy plus wpisywanie kodu potwierdzającego obejrzenie reklamy. Możemy również znaleźć oferty dotyczące klikania tzw. polubień w popularnym serwisie społecznościowym. Zarobki, jakie można osiągnąć dzięki temu zajęciu szacuje się według stawek podanych poniżej:

 • Czytanie maili: 1 zł/1 odczytany mail (potwierdzony kliknięciem) lub 14 zł/godzinę
 • Klikanie polubień: 1 zł/1 polubienie
Zobacz wszystkie ogłoszenia w dziale oglądanie reklam - oferty pracy
Inne zajęcia z zakresu praca w domu

Jeżeli nie przemawiają do Ciebie chałupnictwo, wypełnianie ankiet, praca testera ani nawet oglądanie reklam, znajdziesz również inne oferty pracy, którą z powodzeniem możesz wykonywać bez potrzeby wychodzenia z domu. Tego typu ogłoszenia są już najczęściej dużo bardziej wyspecjalizowane w stosunku do wcześniej omawianych, a co za tym idzie – praca w tym charakterze wymaga już pewnych umiejętności czy konkretnej wiedzy, ale jest też wyżej ceniona.

W dobie życia toczącego się głównie w przestrzeni wirtualnej często możemy spotkać się z anonsami o pracy, polegającej na dodawaniu ofert do sklepu internetowego (niekiedy konieczna jest tu podstawowa wiedza z obsługi programów branżowych). Do wyboru mamy również oferty pracy dla tzw. wirtualnego asystenta lub konsultanta – takie stanowisko wiąże się wyszukiwaniem klientów, kontaktów, informacji, pisaniem treści na strony internetowe oraz z podstawowymi działaniami marketingowymi. Możemy również spróbować swoich sił w branży administracyjno-biurowej. W takim zakresie możemy znaleźć oferty pracy chociażby jako specjalista ds. weryfikacji i administracji wniosków. Szacunkowe zarobki przedstawiamy poniżej:

 • Dodawanie ofert w sklepie internetowym: od 0,30 zł/ofertę
 • Wirtualny asystent: od 30 zł/godzinę (plus dodatki za artykuły, możliwy również procent od sprzedaży itp.)
 • Specjalista ds. weryfikacji i administracji wniosków: około 3000 zł/miesiąc
Wszystkie ogłoszenia w kategorii inne oferty pracy zdalnej

Jak potwierdzają przedstawione powyżej przykłady, praca w domu jest nie tylko realna, ale także daje szerokie możliwości zarobku i elastyczne godziny pracy. Dodatkowo, pracując w zaciszu własnego mieszkania mamy szansę na równoczesne podnoszenie swoich kwalifikacji i zdobywanie nowych umiejętności, a to otwiera przed nami kolejne możliwości zarobkowania.