Masz pytania? skontaktuj sie z nami!zarabianie w internecie

Zarabianie w Internecie TOP 5 pomysłów

Czy przez Internet można zarabiać? Niektórym nadal nie mieści się to w głowie, ale owszem, można. I to niekiedy całkiem przyzwoicie, choć oczywiście jest to kwestia mocno indywidualna. Dla jednych „przyzwoicie” oznacza kwotę z dwoma-trzema zerami, podczas gdy dla innych to zaledwie śmieszne drobne „na waciki”.

Sposobów na zarabianie przez Internet jest całkiem sporo, można nawet zaryzykować stwierdzenie, że każdy znajdzie coś dla siebie – oczywiście pod warunkiem, że chce pracować. Oferty o szybkim zarobku i dużych pieniądzach bez wysiłku lub przy poświęceniu maksymalnie godziny dziennie na tzw. klikanie śmiało można włożyć między bajki.

Jak zarabiać w Internecie?

Rozważając pracę online trzeba przede wszystkim uzbroić się w cierpliwość i wyrobić w sobie nawyk systematycznego działania. Dokładając do tego zaangażowanie, pomysłowość i czas otrzymujemy receptę na realny zarobek w Internecie. Jaki rodzaj pracy wybrać? Każdy odpowie, że taki, aby korzyści finansowe były jak najwyższe. Ba! Ale trzeba to jeszcze przefiltrować przez pryzmat własnych umiejętności tudzież talentów. Poniżej omawiamy kilka sposobów na zarabianie w sieci.Grafika komputerowa

Grafika komputerowa

Graficy komputerowi, graficy gier komputerowych czy graficy-ilustratorzy znajdą w sieci sporo ofert pracy dla siebie. Zlecenia na wykonanie stron internetowych, ale również pojedynczych elementów (loga, bannery, elementy dekoracyjne, materiały reklamowe, ulotki, wizytówki itp.) to najczęstsze ze spotykanych propozycji. Niezbędna jest tu już wiedza branżowa i sprawne posługiwanie się specjalistycznymi programami (do najpopularniejszych należą: CorelDRAW, Photoshop czy Flash). Plusem tej branży jest to, że znajdziemy sporo kursów nawet dla początkujących grafików, więc chcąc się przebranżowić możemy próbować swoich sił lub podnosić kompetencje bez wychodzenia z domu. Równie szeroka jest oferta kursów internetowych na bardziej zaawansowanych poziomach. Przykładowe zarobki w branży przedstawiamy poniżej:

  • projekt graficzny dla sklepu internetowego: od około 1500 zł/całość
  • grafik komputerowy: od 2500-5000 zł/miesięcznie
  • grafik gier 2D i 3D: około 4000 zł/miesięcznie
Więcej ofert pracy w tej kategorii znajdziesz w dziale praca zdalna dla grafika
Programowanie

programowanie

Dobrzy programiści są rozchwytywani jak świeże bułeczki, a pracodawcy są w stanie słono zapłacić za podkupienie prawdziwej programistycznej „perełki” np. od konkurencji. Jak pokazują szacunki, w latach 2014-2016 popyt na usługi programistów wzrósł aż o 30%, a prawie 90% wszystkich ofert pracy z branży IT to te, zawierające słowa: „zatrudnię programistę”. Programowanie to perspektywiczny i dochodowy zawód, który bez przeszkód można wykonywać z domu. Trzeba jednak pamiętać, że dobry programista (a więc ten, który osiągnąwszy odpowiednie doświadczenie zawodowe śmiało będzie mógł dyktować warunki finansowe) musi posiadać kilka cech: umiejętność analitycznego myślenia, otwartość na wiedzę i chęć rozwoju, samodzielność w rozwiązywaniu problemów, umiejętność przyznania się do niewiedzy/błędu i wyciąganie wniosków na przyszłość, komunikatywność, umiejętności interpersonalne (tzw. soft skills), cierpliwość i oczywiście kreatywność.

Zarobki programistów są zróżnicowane i zależą od posiadanych umiejętności i doświadczenia. Początkujący programista zarabia średnio od 2000-3500 zł. Bardziej doświadczeni i zaawansowani w swojej profesji programiści mogą zarabiać nawet 10 000 zł lub więcej.

Oferty pracy dla programistów znajdziesz w dziale programowanie - oferty pracy zdalnejMarketing

marketing

Marketing, a dokładnie – marketing internetowy – to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi marketingu. To dość naturalne zjawisko, biorąc pod uwagę, że coraz więcej firm przenosi swoją działalność do sieci i tam też szuka Klientów. Samo pojęcie marketingu internetowego oznacza korzystanie z Internetu w celach reklamowych, prowadzących do sprzedaży dóbr lub usług. Wszystkie działania w marketingu internetowym nakierowane są na zwiększenie widoczności firmy w Internecie, a podstawowym narzędziem, wykorzystywanym do tego celu jest strona www. W odróżnieniu od marketingu tradycyjnego, w marketingu internetowym odbiorca ma dużo większą „moc”. Jego rola nie sprowadza się do biernego adresata komunikatów, ma możliwość prowadzenia dialogu z marką i aktywnego wyrażania swojej opinii.

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe aspekty, nikogo nie dziwi zapotrzebowanie na specjalistów w zakresie marketingu internetowego – to kolejny sposób na pracę, którą z powodzeniem można wykonywać przez Internet. Zarobki e-marketingowców są zróżnicowane i rosną wprost proporcjonalnie do nabycia przez nich doświadczenia. Świeżo upieczeni e-marketingowcy mogą zarabiać od 2500-3500 zł, podczas gdy tzw. starsi specjaliści z przynajmniej 5-letnim stażem mogą liczyć na zarobki w granicach od 10.000 zł.

Oferty pracy w marketingu znajdziesz w dziale marketing - oferty pracy zdalnejSprzedaż przez Internet

sprzedaż przez internet

Szeroko pojęta sprzedaż to kolejny pomysł na zarabianie w Internecie. Można sprzedawać dzieła rąk własnych (wersja dla utalentowanych i ambitnych) lub cudze (propozycja dla tzw. „utalentowanych inaczej”). Rynek oferuje również sporo tzw. programów partnerskich, dzięki którym można zarabiać na polecaniu określonych produktów w zamian za prowizję.

W Internecie można sprzedać (podobno!) wszystko – począwszy od e-booków, książek, kursów internetowych, a skończywszy na kredytach hipotecznych i doradztwu w każdej życiowej kwestii… Coaching i consulting to, co prawda, osobny (ale jakże modny ostatnio) temat, być może więc rozwiniemy go nieco szerzej przy najbliższej okazji.

Stawki i zarobki w segmencie sprzedaży internetowej zależą w dużej mierze od przedmiotu, którego dotyczą, trudno zatem przytoczyć uśrednione dane.

Oferty sprzedaży przez Internet znajdziesz w dziale sprzedaż - oferty pracy

Reasumując, zarabianie przez Internet jest możliwe. Trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim, w trosce o własne (i własnego portfela/konta) bezpieczeństwo nie dajmy się zwieść ofertom, mamiącym nas wysokimi zarobkami w krótkim czasie i przy minimalnym wysiłku. Warto również być czujnym i sceptycznie podchodzić do tzw. ofert spamerskich – tego rodzaju praca nie przyniesie korzyści finansowych, a obciążoną jest odpowiedzialnością karną. Zanim zdecydujemy się na przyjęcie konkretnej oferty, zawsze dobrze jest sprawdzić zleceniodawcę.
Stwórz piękne cv z kreatorem Pinbook. Wzór listu motywacyjnego możesz również znaleźć na Pinbook.plZarabianie w Internecie szansą dla niepełnosprawnych

Kolejny aspekt, o którym nie wspomnieliśmy dotychczas, a który trzeba podkreślić to to, że praca w domu przy komputerze może być świetnym sposobem zarabiania dla osób niepełnosprawnych. Ten rodzaj formy zatrudnienia jest nie tylko wygodny, ale również daje szansę na uniknięcie niezręcznych sytuacji i wyzbycie się uprzedzeń. Osoby niepełnosprawne powinny mieć świadomość, że jeżeli niepełnosprawność nie ogranicza ich w żaden sposób w pracy, to nie muszą o niej wspominając w swoim CV.