Cyber Security Incident Engineer- online

Stawka 5000.00/miesiąc
Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za przeprowadzenie dochodzenia oraz naprawy incydentów i zagrożeń z zakresu bezpieczeństwa za pomocą dostępnych zaawansowanych narzędzi do zarządzania zagrożeniami i metod informatyki śledczej.

Główne zadania:
- Dokonywanie zaawansowanej diagnozy i tworzenie planów naprawczych w zakresie incydentów bezpieczeństwa
- Koordynowanie w sposób proaktywny oraz reaktywny identyfikacji i diagnozy tak zwanych root cause oraz durable fixes
- Prowadzenie informatyki śledczej
- Wykonywanie audytów bezpieczeństwa oraz testów penetracyjnych
- Zarządzanie zagrożeniami bezpieczeństwa IT
- Tworzenie szczegółowych raportów I briefów technicznych
- Współpraca z innymi jednostkami działającymi w zakresie analizy zagrożeń wirtualnych

Wymagania:

- Minimum 3 lata doświadczenia w obszarze cyber security: wykrywanie, reagowanie, zmniejszanie szkód i raportowanie zagrożeń
- Doświadczenie w przeprowadzaniu analiz włamań IT i data recovery
Silne doświadczenie z zakresy technologii i metod zabezpieczenia systemów
- Zrozumienie zagadnień sieciowych (protokoły/urządzenia sieciowe), systemów operacyjnych (Windows/Unix), baz danych i architektury systemów bezpieczeństwa
- Zrozumienie funkcjonowania systemów do monitorowania oraz systemu SIEM
- Wykrywanie i zapobieganie włamaniom
- Umiejętność programowania w językach skryptowych (Perl/shell etc.)
- Bardzo dobra znajomość języka angielskiego – praca w międzynarodowym środowisku
- Posiadanie certyfikatów branżowych będzie plusem. Przykładowo: CISSP, CEH, GIAC, GCFA, GERM, OSCP
- Umiejętność współpracy samodzielnie oraz w zespole
- Analityczne, metodyczne podejście do pracy

Informacje dodatkowe:

Dodatkowe składniki wynagrodzenia:
* Atrakcyjne warunki wynagrodzenia
* Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych
* Liczne certyfikowane szkolenia zewnętrzne
* Prywatna opieka medyczna
* Ubezpieczenie na życie
* Karta Multisport i/lub vouchery do kina, teatru i innych miejsc odpowiadającym zainteresowaniom
* Bezpłatne szkolenia językowe
* Rozwijająca praca w nowoczesnej organizacji, lidera swojej branży
* Jasna ścieżka kariery
* Dostęp do najnowszych technologii i gadżetów