Kreator cv i listu motywacyjnego. Wzór i szablon cv i lm

Niezależnie od tego czy zamierzamy rozpocząć pracę na etacie w biurze, czy próbujemy się przebranżowić i wybieramy zarabianie przez Internet jest jedna rzecz, która łączy te dwie, bądź co bądź, skrajności. To CV, którego wymaga większość pracodawców. I owe CV musi być jak najlepsze, żebyśmy mogli liczyć na zatrudnienie. Jednak jak stworzyć takowy dokument, który zapewni nam pracę? Są pewne elementy, których trzeba przestrzegać i o które szczególnie trzeba zadbać – niezależnie od tego, czy interesuje nas praca zdalna online, czy biurowa. Sprawdźcie więc swoje CV czy spełnia wszystkie wymogi, o których będziemy dzisiaj mówić.


Badania są nieubłagane. Rynek jest brutalnyPierwszy kontakt rekrutera z twoim CV trwa dokładnie 6 sekund. Omiata on wzrokiem to, co jest dla niego najważniejsze i jeśli nie ma tam nic ciekawego – najprawdopodobniej twój dokument trafi do kosza. Brutalne? Ale prawdziwe. Dlatego właśnie tak często mówi się o tym jakie powinno, a jakie nie powinno być nasze Curriculum Vitae. Dzięki tym badaniom wiemy, że wzrok rekrutera układa się w literę „F” - to ważna wskazówka, bo wiemy jak układać nasz dokument, aby rekruter się nim w 200% zainteresował.
Oczywistym jest również, że jeśli dane stanowisko wymaga od ciebie wykształcenia specjalistycznego, a go nie masz – to zostanie ono odrzucone tak czy tak i nie trzeba na nie poświęcać czasu prawie w ogóle. I absolutnie nie o tym tu mówimy.

Wyróżnij się z tłumu jednym prostym krokiemW CV większość osób nie zamieszcza jednej istotnej rzeczy – którego podsumowania swojej kariery. Napisanie go zajmuje dosłownie kilka minut bo to po prostu rzeczowe, ale i poprawne polonistycznie, informacje, które są poparte faktami. Jak chcemy się rozwijać, co udało nam się osiągnąć i kim jesteśmy. Zaledwie niewielki procent osób umieszcza to w swoim CV. A to coś, co wpadnie rekruterowi w oko niemalże od razu! I może zainteresować na tyle, że pochyli się nad całą resztą, która jest bardzo istotna.

Przeglądaj oferty


Pozostałe zasady tworzenia odpowiedniego CVA oto wszystkie najważniejsze zasady, o których należy pamiętać, kiedy przystępujemy do pisania swojego Curriculum Vitae:
• najważniejsze informacje zamieszczaj po lewej stronie dokumentu, na górze. W myśl tego, że rekruter kreśli „F” swoim wzrokiem,
• zadbaj o odpowiednie odstępy, boldowania najważniejszych rzeczy, o różnorodność czcionek, żeby CV było bardziej czytelne,
• postaraj się o to, aby nie było przerostu formy nad treścią tj. wybierz jeden motyw kolorystyczny i się go trzymaj,
• sprawdź dokładnie kilkakrotnie swoje dane – mail, telefon, ewentualne linki – pod kątem tego, czy wszystko jest poprawne i/lub działa,
• dokładnie opisz swoje doświadczenie i zamieszczaj konkretne daty twojego zatrudnienia,
• dokładnie opisz swoje umiejętności – wyszczególnij konkretne osiągnięcia np. w obsłudze programów itp.,
• nie musisz bardzo szczegółowo wdawać się w swoją edukację i wykształcenie – wystarczą suche fakty i tytuł, jaki posiadasz,
• pamiętaj o zamieszczeniu profesjonalnego zdjęcia.

Pamiętajcie, że czasem lepiej skorzystać np. z kreatora CV niż na własną rękę, za wszelką cenę, próbować stworzyć coś oryginalnego.
I co najważniejsze – nie ślij swojego CV jak leci, do kogo leci. Nie wysyłaj również wszędzie takiego samego CV. Inne umiejętności będą się liczyły w marketingu, a inne na stanowisku grafika czy copywritera. I życzymy powodzenia w szukaniu pracy online!

Przeglądaj oferty