Praca online – mit czy realny zarobek?

XXI wiek przyniósł wielkie zmiany również w rynku pracy. Wykorzystywany niemal w każdej branży internet jest zarówno środkiem komunikacji między firmami i klientami, jak i miejscem pracy przedstawicieli wielu powstających branż np. reklamy w internecie. Jednymi z bardziej popularnych miejsc pracy online są różnorakie serwisy informacyjno – rozrywkowe. Wiele z nich stanowi elektroniczne wersje wydawanych czasopism, np. gazeta.pl, rozszerzone o dodatkowe funkcje np. możliwość komentowania i interakcji z portalami. Każdego dnia sztaby ludzi odpowiedzialnych za treść portali tworzą nowe artykuły i teksty by przyciągnąć nowych czytelników. Oczywiście, jak każda firma, serwisy te mają również swoje zaplecze techniczne, czyli dział IT, który odpowiedzialny jest za prawidłowe działanie portali i prawidłowe ich wyświetlanie oraz edycję graficzną. Na rynku znajdziemy wiele ofert pracy zdalnej pochodzących od tego typu firm. Wiele ogłoszeń możesz znaleźć na Tablicy ogłoszeń Joob.pl jak np praca Warszawa JAKĄ PRACĘ ŁATWO DOSTAĆ?

Najpopularniejszą i wymagającą najmniejszych kwalifikacji jest stanowisko Copywriter’a. Praca zdalna w tym zawodzie to nic nowego. Dlaczego? Przede wszystkim, jej głównym celem jest tworzenie treści (głównie tekstowych) na różne portale. Artykuły na dowolny temat, newsy, wzmianki, buzz marketing, opisy produktów w internetowych sklepach. Takimi rzeczami zajmuje się m.in. zawodowy Copywriter. Dobry przedstawiciel tego fachu cechować się musi przede wszystkim lekkim piórem. Zdolność pisania dowolnych tekstów na każdy temat, niezależnie od tego czy bliski naszym zainteresowaniom, czy od nich całkowicie odbiegający, jest jego najważniejszym atutem. Do wykonywania swojego zawodu najczęściej potrzebują tylko komputera i połączenia z internetem, a więc w ich przypadku praca online jest jak najbardziej uzasadniona. W większości przypadków pracodawca decyduje się na zatrudnianie copywriterów do pracy zdalnej. Nie musi on wtedy wynajmować większego biura by pomieścić dział pisania tekstów, a rozlicza się z nimi na podstawie ilości napisanych znaków lub tekstów.

KARIERA COPYWRITER’A

Rozpoczynający pracę copywriter musi się liczyć z tym, że początki są trudne. Pracodawcy zwykle stawiają na jak najniższe koszty, a więc i wynagrodzenia nie od razu porywają, a szczególnie dla niedoświadczonych i nie mających w CV żadnych kwalifikacji specjalistycznych. Wszystkiego można się jednak nauczyć i jeśli ktoś czuje w sobie dryg do pisania i przychodzi mu to lekką ręką, powinien rozejrzeć się za ofertami pracy przez internet właśnie jako Copywriter. Z czasem, gdy zdobędziemy więcej doświadczenia i umiejętności, będziemy pisać więcej tekstów o lepszej jakości, a więc będziemy mieć podstawę do podwyższenia swojej pensji. Zawodowi copywriterzy pracujący na pełny etat z domu mogą liczyć na zarobki w okolicach 3-5 tys. złotych.

Sprawdź też Praca w reklamie i marketingu