Jak zarobić, by się nie narobić?

W pogoni za godziwymi zarobkami niejednokrotnie przepracowujemy się wręcz ponad miarę. Stawki jakie oferują pracodawcy nie zawsze pozwalają na byt w warunkach nas zadowalających, dlatego poszukujemy dodatkowych możliwości na zarobienie kilku groszy. Wiadomo nie od dziś, że ciężka praca popłaca, ale co jeśli po kilku miesiącach takiej katorgi okaże się, że jedyne na co poświęcamy czas to dojazdy z pracy do pracy, posiłki i sen? Co nam po pieniądzach, kiedy nie mamy siły ani czasu na ich wydawanie? Aktualne oferty pracy online znajdziesz na Joob.pl

Zarabianie w internecie

Rozwiązaniem może być praca zdalna. Technologia w XXI daje nam multum narzędzi do zarabiania pieniędzy bez konieczności „wypruwania z siebie flaków”. Jedyne czego potrzebujemy to komputer z dostępem do internetu i dobry pomysł. Każdy zaczynał od zera, wiele internetowych gigantów stawiało swoje pierwsze kroki będąc całkowicie niepewnym jakie przyniosą efekty. CEO światowych marek często stawiali wszystko na jedną kartę i porzucali etatową pracę, by wreszcie stanąć na swoim. Porzucali pracę w biurach czy inne zajęcia i otwierali internetowe sklepy, agencje reklamowe, czy ruszali ze sprzedażą swoich produktów wykorzystując internet jako nieograniczone źródło klientów z całego świata.
Zachęcony? Tak, ale dalej nie masz pomysłu? Zapoznaj się z naszymi propozycjami ścieżek kariery.

1. Naucz się programowania!
To wcale nie musi być czarna magia, nawet jeśli do tego czasu tak uważałeś. Olbrzymi popyt na specjalistów w tej branży, sprawił że powstaje wiele bootcamp’ów, szkół wyższych, uczelni podyplomowych itd. w których kształcą się zarówno totalni laicy jak i zaawansowani programiści. Każdy ma szansę pozyskać umiejętności, które pozwolą na godziwe zarobki programisty. Kiedy mamy już dobrą pensję i więcej czasu wolnego, możemy już np. odłożyć większą sumę pieniędzy i zacząć nimi obracać. W jaki sposób?

2. Zorientuj się co na giełdzie piszczy!
Przez lata utarł się stereotypowy sposób myślenia o inwestowaniu w akcje, obligacje itd. itp. Obawiamy się inwestowania, bo na pewno nas ktoś tam oszuka, wyłudzi od nas pieniądze i potem zniknie, a my zostaniemy z niczym. Owszem, jest to ryzykowny sposób zarobku, ale przy odpowiednim zorientowaniu się w temacie i znalezieniu zaufanej osoby, która zna się na rzeczy i wesprze nas w tych działaniach możemy zminimalizować ryzyko fiaska. Umiejętne inwestycje mogą sprawić, że nasze pieniądze będą na siebie zarabiały, a my będziemy cieszyć się życiem nie martwiąc się o to za co kupimy jutro chleb. Odwagi!

3. Znajdź niszę na rynku i wypełnij ją swoim produktem!
Internet to nieograniczona baza dostawców, wykonawców i współpracowników w biznesie. Poświęć trochę czasu na przemyślenie swojego biznesu i postawienie jego solidnych fundamentów i pracuj na jego sukces. Bądź swoim własnym szefem i zarabiaj w swoim sklepie internetowym. Co będziesz sprzedawać? Tego Ci nie powiemy. Kluczem do sukcesu jest dobry pomysł i odwaga, by postawić pierwszy krok przed konkurencją. Nie przejmuj się niepowodzeniami i dąż do swojego celu, a wreszcie go osiągniesz!

Utwórz piękne cv dzięki kreatorowi